Yurdumuzu Tanıyalım

 YEMEKHANE

Yurt binamızın giriş katında bulunan yemek salonumuzda, kadrolu bayan aşçımız tarafından hazırlanan, zengin menülü sabah kahvaltısı ve akşam yemeği verilmektedir.

9275668resim_2-300x225

SPOR SALONU

Öğrencilerimizi, yoğun okul stresinden uzaklaştıracak, bedenlerini rahatlatacak kaslarını gevşetecek ayrıca sporun verdiği olumlu duygularla kendilerini iyi hissedecekleri Spor salonumuz sürekli kullanımdadır.

spor_salonu-1024x768

BANYO

Yurdumuzun tüm odaları, öğrencilerimizin sağlıkları göz önünde bulundurularak, sağlığa uygunluk yönünden en kaliteli malzemelerin kullanılmasıyla oluşturulmuştur. Banyo ve tuvalet her odamızda mevcuttur. Ayrıca tüm odalarımızda televizyon, telefon ve internet bağlantısı mevcuttur. Yurt binamız özel sistem doğalgaz tesisatı ile donatılmış olup,haftanın 7 gün 24 saat sıcak su verilmektedir. Ayrıca binamızın ısıtma sistemi doğal gazlıdır.

IMG_1497-642x300

İNTERNET

Öğrencilerimiz, bilgisayarla çalışma ve 24 saat internete bağlanma imkânına sahiptir. Amacımız, öğrencilerimizi dışarıya ve sağlıklı olmayan internet kefelere bağımlı olmaktan kurtarmaktır. Derslerinde ve bitirme ödevlerinde gerekli olan araştırmalarını internet yolu ile yapabilmeleri için yurdumuz kendilerine bu imkânı, daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda sunmaktadır. Öğrenciler kendi bilgisayarlarını getirip, odalarında kullanabilmektedir. Yurdumuz kablolu internet teknolojisi olan ücretsiz wireless LAN ağına da sahiptir. Bu sayede öğrencilerimiz odalarında bilgisayarları ile internete bağlanabileceklerdir.

cropped-01-300x107.jpg

TELEVİZYON ODASI

Öğrencilerimizin ders çalışma saatleri dışındaki zamanını,eğlenceli ve keyifli geçirmesi için dizayn ettiğimiz şark köşeli Televizyon odamız öğrencilerimizin devamlı kullanımındadır.

1582447televizyon_odasi_4-300x225

ÇAMAŞIRHANE

Yeterli sayıda otomatik çamaşır makineleri ile hazırlanan çamaşırhanemiz, öğrencilerimizin her zaman kullanımındadır.

IMG_1486

ISITMA SİSTEMİ

Yurt binamız, son teknoloji Alman Buderus marka kombi kazan sistemiyle donatılmıştır. Bu sistem ile binamızın merkezi ısınma ve sıcak su ihtiyacımız karşılanmaktadır. Ayrıca, su kesintilerine karşı yurt binamızın su ihtiyacını karşılayacak, 20 tonluk sağlığa uygun su depomuz bulunmaktadır.

IMG_1490

 

SAĞLIK HİZMETLERİ

Yurt Binamız, Sivas Devlet Hastanesine 100 mt. Uzaklıkta bulunmakta olup, öğrencimizin herhangi bir rahatsızlığında görevli personele tahsis edilmiş araç ile hastaneye ulaştırılması sağlanmaktadır. Ayrıca yurt binamızda revir odası bulunmaktadır.

00-1024x366

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir